Védőnői alapellátás fejlesztését szolgáló eszközbeszerzés

A projekt keretében a védőnői szolgálat elavult berendezéseinek és eszközeinek korszerűsítése a cél, az alapellátás magasabb színvonalának megteremtése érdekében.

A projekt megvalósításának tervezett kezdete: 2021. 09. 01.

A projekt megvalósításának tervezett fizikai befejezése: 2022. 05. 31.

A projekt megvalósításának kezdete: 2021. 09. 22.

A projekt megvalósításának valós fizikai befejezése: 2021. 11. 18.

A korona-vírus járvány miatt fellépő ellátási és szakemberhiány a projekt megvalósulását nem veszélyeztette, sőt a tervezettől korábban került sor a projekt befejezésére. A kérelemben szereplő eszközök anyagok beszerzése az önkormányzat beszerzési szabályzatának megfelelően három árajánlat bekérésével, a legalacsonyabb ár alapján történt. Az eszközök telephelyre történő leszállítással, beüzemeléssel került átadásra. Összesen 39 db eszköz és egy szoftver beszerzésére került sor 39 tételben.

A védőnői szolgálat jogszabályi kötelezettségen alapuló fejlesztése megtörtént. A mindennapi gyógyításban használatban lévő eszközökön túl a szűrővizsgálatokhoz szükséges eszközök beszerzése, s napi használatba adása valósult meg.