ORSZÁGGYŰLÉSI VÁLASZTÁSOK 2022

Népszámlálás 2022 - Jelentkezzen számlálóbiztosnak!

2022-07-19 10:44

FELHÍVÁS

a 2022. évi népszámlálás lebonyolításában közreműködő számlálóbiztosok jelentkezésére

Munkalehetőség: vegyen részt Ön is a népszámlálás lebonyolításában!

Számlálóbiztosok jelentkezését várják a helyi népszámlálási felelősök – a polgármesteri hivatalok jegyzői, illetve a közös önkormányzati hivatalok jegyzői – a 2022. október–novemberben sorra kerülő országos népszámlálás terepen történő adatgyűjtési időszakára.

A népszámlálás Magyarország egyik legjelentősebb, mindannyiunk életét érintő adatgyűjtése. Segítségével pontos képet kapunk hazánk népességének nagyságáról, demográfiai jellemzőiről, nemzetiségi és vallási összetételéről, egészségi állapotáról, iskolázottságáról, foglalkoztatottságáról, háztartási és családi viszonyairól, lakáskörülményeiről. A népszámlálás során gyűjtött adatok alapvetően határozzák meg jövőnket, hiszen megbízható alapot adnak az országunkat, a településeinket és a lakókörnyezetünket érintő legfontosabb gazdasági, szociális és területfejlesztési döntések előkészítéséhez. Az országos összeírás sikeressége nagyban függ a számlálóbiztosok munkájától, felkészültségétől, kommunikációjától.

A számlálóbiztos feladata:

• körzet bejárása, a körzethez tartozó címek felkeresése,
  • az adatfelvétel lebonyolítása, a népszámlálási kérdőív kitöltése az adatszolgáltatóval (ahol nem töltötték ki a kérdőívet interneten),
  • a címek pontosítása, esetleges új címek felvétele,
  • folyamatos kapcsolattartás a felülvizsgálóval.

Előreláthatólag 100–140 címen kell kérdőívet kitöltenie, tableten keresztül, amit a KSH biztosít az adatfelvétel idejére.

A munkavégzés időtartama: 2022. október 17. – november 20.

Követelmények a számlálóbiztossá váláshoz:

• nagykorú, cselekvőképes személy,
  • saját eszköz megléte, internetelérés a felkészüléshez (PC, laptop, tablet stb.),
  • e-mail-cím, telefonszám.

A kiválasztásnál előnyt jelent:

• legalább középfokú végzettség,
  • magabiztos számítógépes ismeret,
  • megfelelő tájékozódási, térképkezelési képesség,
  • az összeírás területén való helyismeret,
  • rugalmas időbeosztás és állandó elérhetőség.

A szerződéskötés feltétele:

• a jelentkező kiválasztása,
  • az e-learning formában megvalósuló képzés sikeres teljesítése.

A 2022. évi népszámlálás települési munkáiban részt vevők feladatainak díjtételei a 362/2020. (VII. 23.) Korm. rendelet 3. számú melléklete tartalmazza: https://njt.hu/jogszabaly/2020-362-20-22

Amennyiben a fenti feltételeknek Ön megfelel és kedvet érez, a népszámlálás lebonyolításában számlálóbiztosként közreműködni kérjük, hogy a felhívás melléklete szerinti jelentkezési lapot 2022. augusztus 22. napjáig szíveskedjen postai úton vagy személyesen a Tornyospálcai Közös Önkormányzati Hivatal székhelyére (4642 Tornyospálca, Rákóczi utca 23.) vagy elektronikus úton a jegyzo@tornyospalca.hu e-mail címre eljuttatni.

A számlálóbiztosi feladatokra jelentkező személyek adatkezelési tájékoztatóját ide kattintva ismerheti meg.

Tornyospálca, 2022. július 19.

Csura Eszter

jegyző