KORONAVÍRUS

EBÖSSZEÍRÁS

2021-08-09 15:56

Tisztelt Lakosság!

Az állatvédelmi törvény előírásai alapján az önkormányzat 2021. augusztusában megkezdte a településen tartott kutyák összeírását.

Az ebösszeírás során az ebtulajdonosok és –tartók számára az adatszolgáltatás kötelező. A korábban már bejelentett kutyák vonatkozásában is szükséges a törvényben meghatározott adatok közlése.

Az adatszolgáltatás teljesítésének megkönnyítése érdekében diákok keresik fel az ingatlanokat. Az adatlapok kitöltését személyesen a Hivatal épületében is megtehetik. Ebben az esetben kérem, hozzák magukkal a kisállat oltási könyvét.

Aki nem teljesíti az adatszolgáltatásra vonatkozó kötelezettségét állatvédelmi bírsággal sújtható, melynek legkisebb összege 30 000 forint.

Együttműködésüket köszönjük!

Tornyospálca, 2021. augusztus 09.